O przedsięwzięciu

Już po raz jedenasty wybieramy najlepsze książki roku!

 

W 2009 roku redakcja serwisu Granice.pl po raz pierwszy zorganizowała cykl plebiscytów, w ramach którego internauci i jurorzy wybierali najlepsze książki na kolejne pory roku. Inicjatywa ta znalazła już swoje stałe miejsce na polskim rynku księgarskim oraz w świadomości czytelników. Logotypy konkursów organizowanych przez serwis Granice.pl w ostatnich latach stały się już rozpoznawalne, eksponowane były zarówno w Internecie, w księgarniach, jak i podczas kolejnych targów książki, a o plebiscycie głośno było w najważniejszych polskich mediach. W naszych konkursach wzięło udział kilkaset tytułów, a głosy na nagrodzone książki oddało kilkaset tysięcy osób. W inicjatywie tej jak w zwierciadle odbija się polski rynek książki - panujące na nim mody, trendy i nowinki, to za jej sprawą mamy okazję śledzić ważne zjawiska rynkowe. 

 

 

Kolejna odsłona popularnego cyklu 


W roku 2019 wybraliśmy „Najlepsze książki na wiosnę”, „Najlepsze książki na lato”, "Najlepsze książki na jesień" oraz „Najlepsze książki na zimę". Dziś mamy okazję, by podsumować miniony rok, wybierając te najlepsze spośród najlepszych książek. 

 

Strona internetowa konkursu: 

www.ksiazkiroku.pl

 

Cel konkursu i kategorie:

Zgodnie z tradycją, celem naszego konkursu i plebiscytu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych książek w poszczególnych kategoriach konkursowych.

 

Jury konkursu, ocena:

Wyboru najlepszych książek dokona profesjonalne Jury, w którego skład wejdą specjaliści, autorytety w dziedzinie literatury, krytycy literaccy i recenzenci oraz przedstawiciele serwisu Granice.pl.

 

Głosowanie internautów

Równolegle do oceny jury na stronie internetowej konkursu prowadzone będzie głosowanie internautów, którzy również wyróżnią najlepsze książki roku 2019. Wśród internautów biorących udział w konkursie rozdysponowane zostaną cenne zestawy nagród książkowych. Wyniki głosowania śledzić będzie można na żywo na stronie internetowej konkursu. 

 

Tytułom biorącym udział w konkursie przysługiwać będzie bardzo szeroka promocja

 

Konkurs skierowany jest do polskich wydawców i przyczyni się do promocji czytelnictwa w Polsce, jak również do promocji najlepszych tytułów na polskim rynku książki.

Patroni medialni