Opowieści o prawach dziecka

Autor: Marek Michalak ;
Wydawnictwo: IBIS
Data wydania: 2023-09-05
Kategoria: Dla starszych dzieci
ISBN: 9788367861489
Ilość‡ stron: Ilość stron:96

To książka o tym, że wszyscy ludzie są równi, że mają prawo do inności, że każdy chce być kochany, że nie zawsze zachowujemy się dobrze, a błędy można i trzeba naprawiać.

Edukacyjny przekaz książki daleki jest od tradycyjnej szkolnej dydaktyki. Autor pokazuje, jak dzieci uczą się życia i jednocześnie czego my, dorośli, możemy się nauczyć od dzieci.

Prof. Barbara Smolińska-Theiss Marek Michalak dostrzegł i genialnie przedstawił przykłady mierzenia się dzieci z własnymi problemami i wyzwaniami, które naruszają ich poczucie godności, sprawiedliwości i równości. Obowiązkowa pozycja edukacyjna w domach i szkołach. Pomoże zrozumieć dzieciom, czym są ich prawa – prawa człowieka. Prof. Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich (2015–2021) Marek Michalak napisał kolejną piękną i mądrą książkę, która jest aksjologicznym drogowskazem dla nas wszystkich, tak jak kiedyś były nim (i są do tej pory!) książki Janusza Korczaka. Adresowana jest do dzieci, ale powinien przeczytać ją też każdy dorosły, jeśli chce poznać i zrozumieć świat dziecięcych wartości. To literacka wersja zbioru niezbywalnych praw każdego dziecka – dziecięcej konstytucji. Prof. Marek Konopczyński Marek Michalak – tato Julki i Miłosza, pedagog, wychowawca, nauczyciel akademicki, działacz społeczny, dr n. społecznych, Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, założyciel Instytutu Praw Dziecka im. Janusza Korczaka, a w latach 2008–2018 Rzecznik Praw Dziecka. Doprowadził do licznych zmian w prawie lepiej zabezpieczających dobro dziecka (m.in. wprowadzenie całkowitego zakazu stosowania kar cielesnych wobec dzieci).

SklepCenaLink
Patroni medialni