Lawenda i gadające koty

Autor: Małgorzata Masłowiecka
Wydawnictwo: Lemoniada
Data wydania: 2023-09-29
Kategoria: Dla najmłodszych
ISBN: 9788367173582
Ilość‡ stron: Ilość stron:80

Lawenda była kiedyś zwyczajną dziewczynką o zwyczajnym imieniu. Gdy miała sześć lat, spędziła kilka miesięcy w otoczonym magiczną łąką domu swojej babci Róży. Właśnie tam za sprawą pewnego zdarzenia jej nos stał się lawendowy, dzięki czemu otrzymała wymarzone imię. Tam też rozbudziła się w niej miłość do wolności, bliskości natury, a także do pachnących ziół, o których tak wiele opowiadała jej babcia.
 
Dziewczynka dorasta, a wspomnienia wiejskiej sielanki wracają ze szczególną siłą, kiedy jako dziewięciolatka musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości – w mieszkaniu na betonowym osiedlu dużego miasta. I wtedy nieoczekiwanie Lawenda spotyka na swojej drodze trzy niezwykłe koty, które będą jej towarzyszyć podczas poszukiwania własnego miejsca w świecie i poznawania jego dobrych stron. Pomogą także w spełnieniu pewnej obietnicy…
 
Historia o Lawendzie i gadających kotach to ciepła opowieść o przemianie i odkrywaniu tego, co najważniejsze. Pomaga zrozumieć, że wszyscy dzielimy jeden świat, potrzebując siebie nawzajem.

SklepCenaLink
Patroni medialni